FAQ

Jakie teksty można oddać do korekty?

W zasadzie każdy tekst, który kierujemy do szerszego grona odbiorców, można oddać do korekty. Nie tylko e-booki i książki, lecz także opowiadania, teksty na stronę internetową, teksty blogowe, newslettery itp.

 Z tekstu, który chcesz oddać do korekty, wybierz 3–4 strony (znormalizowana strona to 1800 znaków ze spacjami) i zapisz plik w jednym z tych formatów: .docx, .doc, .odt. Uwaga! Nie wysyłaj pliku zapisanego w notatniku (format .txt) – to bardzo ważne.

Wyślij do mnie maila na adres:

karolina@gabinetslowa.pl

Określ, jakiej pomocy potrzebujesz i ile  znaków ze spacjami ma Twój tekst. Będę też wdzięczna za kilka słów na temat napisanej przez Ciebie historii (grupa docelowa, gatunek, potencjalne triggery). 

Word, Libre Office, Adobre Acrobat Reader, Adobe InDesign.

Na podstawie przesłanej próbki określam, ile pracy będzie wymagała ode mnie poprawa tekstu i jakie błędy najczęściej popełnia autor. Jeżeli tekst wymaga kosmetycznych poprawek, usługa będzie tańsza.

Wycenę przygotowuję na podstawie przesłanego przez Ciebie fragmentu i Twoich oczekiwań dotyczących analizy tekstu. Wszystko zależy od tego, jak bardzo mam się wgryźć w Twoją książkę.

Objaśnienia znajdziesz w słowniczku poniżej cennika:

Liczbę znaków w Wordzie można sprawdzić w zakładce „Recenzja” pod przyciskiem „Statystyka wyrazów”.

To specjalny tryb, który umożliwia śledzenie wprowadzanych w tekście poprawek. Dzięki niemu autorowi nie umknie żaden przecinek i żadne słowo, które korektor wprowadzi do tekstu lub z niego usunie.

Podczas pracy z korektorem lub redaktorem nie można wyłączać trybu śledzenia zmian. Wyłączenie go sprawi, że osoba poprawiająca tekst nie zobaczy zmian wprowadzonych przez autora, a co za tym idzie, nie będzie mogła sprawdzić, czy naniesione poprawki, nie zawierają błędów.

Sesja biznesowa Karoliny - Monika Materniak Fotograf (6)