Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
FAQ
Jakie teksty można oddać do korekty?
W zasadzie każdy tekst, który kierujemy do szerszego grona odbiorców, można oddać do korekty. Nie tylko e-booki i książki, lecz także opowiadania, teksty na stronę internetową, teksty blogowe, newslettery itp.
Jak przygotować próbkę dla korektorki?
Z tekstu, który chcesz oddać do korekty, wybierz 3–4 strony (znormalizowana strona to 1800 znaków ze spacjami) i zapisz plik w jednym z tych formatów: .docx, .doc, .odt. Uwaga! Nie wysyłaj pliku zapisanego w notatniku (format .txt) – to bardzo ważne.
Jak rozpocząć współpracę?
Wyślij do mnie maila na adres:
Określ, jakiej pomocy potrzebujesz i ile znaków ze spacjami ma Twój tekst. Będę też wdzięczna za kilka słów na temat napisanej przez Ciebie historii (grupa docelowa, gatunek, potencjalne triggery).
W jakich programach pracuję?
Word, Libre Office, Adobre Acrobat Reader, Adobe InDesign.
W jaki sposób wyceniam usługę korekty tekstu lub redakcji językowej?
Na podstawie przesłanej próbki określam, ile pracy będzie wymagała ode mnie poprawa tekstu i jakie błędy najczęściej popełnia autor. Jeżeli tekst wymaga kosmetycznych poprawek, usługa będzie tańsza.
W jaki sposób wyceniam usługę beta readingu?
Wycenę przygotowuję na podstawie przesłanego przez Ciebie fragmentu i Twoich oczekiwań dotyczących analizy tekstu. Wszystko zależy od tego, jak bardzo mam się wgryźć w Twoją książkę.
Gdzie znajdę informacje, czym jest arkusz wydawniczy, znormalizowana strona itp.?
Objaśnienia znajdziesz w słowniczku poniżej cennika:
Gdzie znajdę informację o liczbie znaków w Wordzie?
Liczbę znaków w Wordzie można sprawdzić w zakładce „Recenzja” pod przyciskiem „Statystyka wyrazów”.
Czym jest tryb śledzenia zmian?
To specjalny tryb, który umożliwia śledzenie wprowadzanych w tekście poprawek. Dzięki niemu autorowi nie umknie żaden przecinek i żadne słowo, które korektor wprowadzi do tekstu lub z niego usunie.
Czy mogę wyłączyć tryb śledzenia zmian?
Podczas pracy z korektorem lub redaktorem nie można wyłączać trybu śledzenia zmian. Wyłączenie go sprawi, że osoba poprawiająca tekst nie zobaczy zmian wprowadzonych przez autora, a co za tym idzie, nie będzie mogła sprawdzić, czy naniesione poprawki, nie zawierają błędów.